графічний дизайн дизайн підбірки про книжки arthuss

Яку книгу обрати для старту кар'єри у графічному дизайні

Яку книгу обрати для старту кар'єри у графічному дизайні


Коли читачі підходять до нашого стенду на фестивалях, ми часто чуємо: “О, то це ви те видавництво, що має книги для дизайнерів!”. Так, це ми. Кілька років тому ArtHuss заснувало серію книг, які розкривають різні аспекти графічного дизайну. Тиражі книг про дизайнерське дослідження та генерування ідей вже скінчилися, проте лишилися основи основ. Перша і четверта книга серії стосуються базових понять професії, що спантеличує наших читачів.

Отже, розповідаємо, чим відрізняються ці дві книги і яку обрати, залежно від вашої мети у графічному дизайні.


«Основи. Графічний дизайн 01: Підхід і мова»

Короткий історичний екскурс, з чого почалася історія графічного дизайну, як він впливає на суспільну думку та чим особливі сучасні практики. А крім цього і практичні поради: від генерування ідей та їх донесення до аудиторії і до різних способів створення фінального продукту, як ручної роботи, так і технічних стандартів діджиталу. Оскільки автори книги ‒ практикуючі дизайнери Ґевін Емброуз та Найджел Оно-Біллсон, вони уклали «словник», тобто базові поняття, що допоможуть знайти спільну мову зі світом дизайну. Чому так важлива типографія, баланс та ієрархія, навіщо схеми і як передати повідомлення? А також, як презентувати свої ідеї замовнику…

Дизайнер видавництва ArtHuss, Микола Ковальчук, який верстав книгу, розповідає:

“Графічний дизайн 01 передусім зосереджений на історичних та світоглядних аспектах професії дизайнера, розглядає основні підходи та ключові поняття професії”.

Тож це ідеальна книга, щоб розпочати і з’ясувати суть роботи графічного дизайнера.
«Основи. Графічний дизайн 04: Нові основи»

У цій книзі авторки Еллен Лаптон, Дженніфер Коул Філліпс пояснюють ключові концепції візуальної мови, необхідні для будь-якої дизайнерської роботи, від розробки лого чи фірмового бланку — і до складного вебсайту. Вони починають із точки, лінії, площини і розглядають, як увиразнити дизайн за допомогою базових понять. Завдяки аналізу численних робіт студентів та досвідчених дизайнерів у цій книзі зібрані типові помилки і поради, як їх виправити. Робота з ієрархією, масштабами, шарами, прозорістю, кольором та сіткою — читачі отримають навички роботи з основними складовими двовимірного дизайну.

Авторки так пояснюють мету книги:

“Ми взялися до роботи над цим посібником, коли завважили, що нашим студентам буває непросто сформулювати абстрактну концепцію. Вони чудово давали собі раду з вокабуляром поп-культури й інтерпретували її елементи, однак набагато менш комфортно почувалися, коли їм доводилося працювати з масштабом, ритмом, кольором, ієрархією, сітками та зв’язками в діаграмах”.

Тобто книга орієнтована на процес роботи, що підтверджує і наш дизайнер Микола Ковальчук:

“Графічний дизайн 04 приділяє більше уваги практичним аспектам — розглянуті тут поняття та прийоми проілюстровані роботами студентів та досвідчених дизайнерів, що вирішують конкретні завдання”.Отже, книга “Основи. Графічний дизайн 01” призначена передусім для початківців та полегшує шлях у професію, знайомить із необхідною базою для старту роботи. А “Основи. Графічний дизайн 04” допомагає систематизувати та поглибити перший практичний досвід. Проте в обох виданнях і новачки, і досвідчені дизайнери обов’язково знайдуть і нову інформацію, і цікаві приклади можливостей графічного дизайну в найрізноманітніших сферах.


__________________________________________________________

Читати новини видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та красу читайте в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх