графічний дизайн дизайн про книжки arthuss уривки із книжок arthuss

Жодного дня без творчості

Жодного дня без творчості

«А тепер спробуйте щось дивніше: як вижити в креативному бізнесі і лишатися невичерпним джерелом ідей»

Майкл Джонсон

Перекладачка: Юлія Максимейко


ПОДІЛИСЯ НАДЗВИЧАЙНОЮ ІДЕЄЮ. НАВІТЬ ЯКЩО ВОНА ЗДАЄТЬСЯ НАДЗВИЧАЙНО БЕЗГЛУЗДОЮ.

У нас була приголомшлива ідея опису нової будівлі. Однак вона була в мільйоні миль від замовлення — брошури стандартного розміру.

Тижні тягнулися, проєкт ставав дедалі нуднішим, аж поки ми всі разом не зібралися на обговорення і не дійшли висновку, що наш доробок жахливий. Тільки тоді я поділився дивакуватою ідеєю: зробити паперову модель будівлі, покласти її в коробку, а «брошуру» надрукувати на внутрішніх стінках коробки.

Чому я так довго мовчав? Завжди озвучуйте дивну ідею. Вона може виявитися тим, що треба.


ЖОДНОГО ДНЯ БЕЗ ТВОРЧОСТІ #1.

Мій друг якось вирішив влаштувати собі «стоденний марафон»: він мав займатися якоюсь справою протягом ста днів поспіль. Незабаром одна з його колег застосувала цей підхід в освіті (ідеться про Майкла Бейрута, що започаткував щоденний марафон з малювання, який у свою чергу підхопила очільниця факультету графічного дизайну Єльського університету Шейла Левран де Бретевіль.).

Він кинув собі такий виклик, аби самовдосконалитися як дизайнер та виховати в собі вміння опиратися творчій кризі (чи радше не відволікатися на «щось важливіше»).

Щоденну данину креативності віддає онлайн-ініціатива 365 days of type (365 днів шрифту), у рамках якої шрифтові дизайнери всього світу в певні дні викладають у мережу свої дбайливо створені літери.

Щоденні вправи не обмежуються цариною візуальної творчості: письменник Нік Есбері поставив перед собою задачу писати тексти, що відбивали б поточні події — як світової політики, так і особистого життя. Він записує вірші в телефоні, а потім викладає в інстаграмі фотографії дисплею. Нік розпочав свій проєкт у 2017‑му році, викладаючи відтоді в середньому два вірші на день.


***


Замовити книгу «А тепер спробуй щось дивніше»


__________________________________________________________

Читати більше «Новин» видавництва ArtHuss

__________________________________________________________

Більше про світове та українське мистецтво - в нашому блозі

Читати блог ArtHuss

Наверх