Катя Тейлор

Катя Тейлор — кураторка, керівниця культурних проєктів, експертка сучасного мистецтва. Авторка та ведуча шоу «Штучний інтелект» на радіо «Аристократи». Випускниця The Aspen Institute Kyiv. Колумністка у виданнях «Новий час країни» (нині — «НВ») та «Українська правда».

Розробляла проєкти для UNICEF, «ООН Жінки», Світової продовольчої програми, Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу. Співпрацювала з Йоркширським скульптурним парком, Британсько-українською торговою палатою, Європейським банком реконструкції та розвитку, Французьким інститутом тощо.

2007 року Катя покинула туристичний бізнес і поїхала до Лондона вивчати мистецтво XIX–XX століть у коледжі Christie’s Education.

Після повернення в 2012 році була кураторкою фестивалю сучасної скульптури Kyiv Sculpture Project, а 2014 року брала участь у виданні книги #EUROMAIDAN — History in the Making. Кілька років присвятила одеській галереї Invogue#Art, двічі опікувалася артпрограмою Одеського міжнародного кінофестивалю.

Разом із командою у 2015 році відкрила артпростір Port Creative Hub у будівлі колишнього складу «Київрічпорту» (через карантин і неможливість проведення івентів влітку 2020-го простір зачинено). За роки роботи в хабі провели понад 800 подій, зокрема дворічну резиденцію для молодих митців, десятки виставок, лекцій, концертів, кінопоказів і вистав.

2017 року Катя заснувала агенцію культурного менеджменту Port.agency. Двічі реалізовувала Тиждень мистецтв HeForShe і була ідеологинею премії Women In Arts у межах співпраці з «ООН Жінки» та Українським інститутом. 2019 року була кураторкою соціального проєкту «Парк корупції». 2020-го опікувалася відкриттям скульптурного парку PARK3020 у Львівській області та втілила цифровий проєкт «Гіпермаркет культури», покликаний підтримати культурні інституції, що постраждали внаслідок локдауну під час пандемії коронавірусу.

У 2021 році команда Port.agency провадить артпрограму в ревіталізованому просторі колишньої книжкової фабрики у Києві та реалізує культурні проєкти заради соціальних змін.

Наверх